Monday, January 08, 2018

“Allach akbar”, upoważnienie do zabijania

Aby przeczytać artykuł, prosze kliknąć tutaj:

https://euroislam.pl/allach-akbar-upowaznienie-do-zabijania/

“Allach akbar”, upoważnienie do zabijaniaIslamists, members of the brotherhood, and supporters of Egyptian President Mohamed Mursi shout slogans during a protest around the Raba El-Adwyia mosque square in the suburb of Nasr City, Cairo, in this June 28, 2013 file picture. To match Special Report EGYPT-PROTESTS/DOWNFALL REUTERS/Mohamed Abd El Ghany/Files (EGYPT  - Tags: POLITICS CIVIL UNREST)

Daniel Greenfield
„Allach akbar” – w dzisiejszych czasach słychać to prawie wszędzie.
Agent specjalny Scott Wickland zeznał, że słyszał okrzyki „Allach akbar” przed atakiem na ambsadę amerykańską w Benghazi. W Nicei islamski terrorysta, który zabił 86 osób, a ranił przeszło 400, także krzyczał „Allach akbar”. W Nowym Jorku islamski terrorysta, który wzorem tego z Nicei wjechał ciężarówką w tłum, również krzyczał „Allach akbar”. Podobnie jak porywacze z 11 września 2001 roku. Okrzyk „Allach akbar” rozbrzmiewa wszędzie, gdzie następuje islamski atak terrorystyczny.
Jednak według „New York Timesa” zwrot ten jest zupełnie “niewinny” i “nieszkodliwy”. Według  gazety, czasami po prostu „widzisz piękną kobietę i krzyczysz ‘Allach akbar’”.  Gdyby faktycznie okazało się, że okrzyk „Allach akbar” w Paryżu, Londynie czy Nowym Yorku było spowodowane widokiem pięknych kobiet, to wynikałoby z tego, że muzułmanie reagują na takie spotkanie szałem zabijania.
„Allach akbar” nie jest „niewinne” czy „nieszkodliwe”, leży natomiast u jądra tego, co czyni islam brutalnym. Aby zrozumieć historię tego zwrotu musimy się cofnąć w czasie do roku 628, do miejsca zwanego dzisiaj Arabią Saudyjską. Jest tam bardzo gorąco, od wiosny do jesieni słupek rtęci przekracza tam regularnie 40 stopni.
Jesteśmy w oazie Chajbar, miejscu prowadzonym przez Żydów. Miejscu gdzie możesz się schronić i odpocząć w upalny dzień podczas podróży przez pustynię. Szlaki handlowe przebiegają przez pustynię, a oaza to taki odpowiednik stacji benzynowej. Jeśli chcesz przeciąć główne szlaki komunikacyjne i handlowe, zdobywasz oazę. Zresztą to samo nadal robią wyznawcy proroka, kiedy atakują autobusy, pociągi, porywają statki i samoloty.
To, co tam się wydarzyło, muzułmanie nazywają Bitwą o Chajbar, ale jak to bywa zazwyczaj w przypadku zwycięskich islamskich bitew, była to po prostu zasadzka zakończona masakrą. Pomaga to też zrozumieć, czemu w dzisiaj w Arabii Saudyjskiej nie ma Żydów oraz czemu muzułmanie nie żałują tej czystki rasowej. A nawet wręcz przeciwnie, do dziś ją świętują, a kiedy chcą przestraszyć Żydów, skandują „Khaybar, Khaybar ya Yahud”, co oznacza: „Pamiętajcie Chajbar, armia proroka powróci”.
„Islam (...) proponuje zewnętrzne doświadczenie zbiorowe, które przemienia świat. Dżihad, akty terroru, są tym właśnie religijnym doświadczeniem.”
A gdzie „Allach akbar”? Dokładnie te słowa wykrzyczał Mahomet, kiedy dowiedział się, że zasadzka się udała – „Allach akbar, Chajbar jest zniszczone!”. Chwalił się też, że każdy naród zaatakowany przez muzułmanów spotka podobny los – „wojownicy zostaną zabici, a kobiety i dzieci pójdą w niewolę”. Sam Mahomet także wziął sobie seksualną niewolnicę, nazywała się Safijja, a jej mąż został zamordowany. Armia proroka islamu, podobnie jak jej następca, ISIS,  była bandą gwałcicieli i morderców traktujących kobiety jak niewolnice.
Stąd się wziął okrzyk „Allach akbar i dlatego muzułmanie wciąż go używają podczas ataków terrorystycznych. Nie oznacza on „Bóg jest wielki”, ale „Allach jest potężniejszy”. Od czego był potężniejszy wówczas, w VII wieku w Chajbar? Był potężniejszy niż religia żydowska, ponieważ Mahomet był w stanie pokonać Żydów.
W islamie wojna religijna jest też swojego rodzaju testem. Muzułmańskie zwycięstwa demonstrują dominację Allacha.
...
...
...
Publikowane artykuły nie zawsze reprezentują poglądy redakcji Euroislamu