Thursday, December 28, 2017

"מוחמד" הוא העתיד של אירופה


"מוחמד" הוא העתיד של אירופה

נשיא צרפת, עמנואל מקרון, מצא עצמו הקיץ בלב סערה פוליטית - והואשם ב"גזענות" - כיוון שאמר כי נשים "עם שבעה או שמונה ילדים" אחראיות למצבה הנוכחי של יבשת אפריקה, ועל כן מציבות אתגר שהוא, לדברי מקרון, "ציביליזציוני".
האו"ם קובע כי מקרון צודק. על פי הדו"ח הדמוגרפי השנתי של האו"ם, "תחזית האוכלוסיה העולמית" (World Population Prospects) , שישית מאוכלוסיית העולם כיום חיה באפריקה. עד שנת 2050, שיעור זה יהיה רבע, ועד סוף המאה - כאשר אפריקה תמנה ארבעה מיליארד נפש - שליש.
באפריקה היום, יש פי ארבעה יותר לידות מאשר פטירות. על פי נתונים לשנת 2017, שיעור הפריון הכולל הוא 4.5 ילדים לאישה, לעומת 1.6 באירופה. בשלושים השנים הבאות, אוכלוסיית אפריקה צפויה לגדול במיליארד נפש. לא קשה לדמיין כיצד הגירה המונית בלתי חוקית תשפיע על אירופה בעקבות לחץ דמוגרפי חסר תקדים. הדמוגרפיה של אפריקה כבר החלה לתת אותותיה על "היבשת הישנה".
כאשר גרמניה פתחה לאחרונה את שעריה ליותר ממיליון איש מהמזרח התיכון, אסיה ואפריקה, התומכים בגבולות פתוחים חזרו ואמרו כי מיליון מהגרים בטלים בשישים באוכלוסיית אירופה המונה 500 מיליון נפש. אולם, זוהי השוואה לא נכונה. ההשוואה הנכונה היא בין מהגרים שהגיעו לאחרונה לאירופה לבין לידות חדשות. בשנים 2015 ו-2016, נולדו 5.1 מיליון ילדים באירופה. באותה תקופה, על פי דו"ח של מכון המחקר Pew, כ- 2.5 מיליון מהגרים הגיעו לאירופה. מאחר שמדינות רבות כמו צרפת מסרבות לרשום לידות חדשות על פי מוצא אתני, אין דרך לדעת כמה לידות באירופה שייכות לקהילות מוסלמיות.
על פי דו"ח של מכון המחקר Pew, בשנים 2015 ו- 2016 הגיעו כ-2.5 מיליון מהגרים לאירופה. בתמונה: מהגרים שיצאו מחופי לוב מנסים לחצות את הים התיכון לאירופה, ב-18 בפברואר 2017 (צולם על ידי דוויד ראמוס, Getty Images)
מחקרים אחרים של האו"ם מדווחים גם הם על המצב הדמוגרפי באירופה, כאשר "אירופה משמעה לא רק האיחוד האירופי אלא היבשת המורחבת לכיוון מזרח. בשנת 1950, אוכלוסיית אירופה מנתה549 מיליון נפש, ובשנת 2017 מנתה 742 מיליון. בשנת 2050, היא צפויה למנות 715 מיליון נפש. בשנת 2100, מספר זה צפוי לצנוח ל-653 מיליון נפש. אם כן, בעוד 30 שנה, בשל קריסה דמוגרפית, אירופה תאבד 30 מיליון נפש ועד סוף המאה קרוב ל-100 מיליון. "אמצעי מניעה" עבדו ביעילות רבה באירופה, אשר מבחינה דמוגרפית לא נדרשה להם, בניגוד לאפריקה, שם היה בהם צורך רב אולם יעילותה לא ניכרה.
בתוך אירופה, יהיו מדינות שיתכווצו ומדינות שיגדלו. המדינות שיגדלו יקבעו לאיזה סוג יבשת תהפוך אירופה. אירופה, בתוספת הלחץ הדמוגרפי מאפריקה, תישלט על ידי רוב מוסלמי.
אירופה עושה לעצמה המתת חסד חברתית. גרמניה צפויה לאבד 11 מיליון נפש, בולגריה תרד מ-7 ל-4 מיליון, אסטוניה מ- 1.3 מיליון ל- 890 אלף, יוון מ- 11 ל- 7 מיליון נפש, איטליה מ- 59 ל- 47 מיליון, פורטוגל מ-10 ל- 6 מיליון, פולין מ- 38 ל-21 מיליון, רומניה מ- 19 ל-12 מיליון וספרד מ- 46 ל- 36 מיליון. רוסיה צפויה להתכווץ מ- 143 ל- 124 מיליון נפש.
בקרב המדינות שאוכלוסייתן תגדל, צרפת צפויה לגדול מ- 64 ל- 74 מיליון, ובריטניה מ- 66 ל- 80 מיליון. שבדיה צפויה לגדול מ- 9 ל- 13 מיליון, נורבגיה מ- 5 מיליון ל- 8 מיליון. אוכלוסייתה של בלגיה המונה 11 מיליון נפש צפויה לגדול ב- 2 מיליון. בחמש מדינות אירופיות אלו קיים שיעור המוסלמים הגבוה ביותר.
בנוסף, בשבוע שעבר דו"ח חדש של Eurostat קבע כי מספר הפטירות ב"יבשת הישנה עלה ב- 5.7% בשנה אחת, בשל הזדקנות האוכלוסיה, אולם הגידול הדמוגרפי באזורים בעלי צפיפות אסלאמית גבוהה הינו עצום:
"שיעורים גבוהים יותר של ריבוי טבעי נרשמו באזורי מזרח לונדון האקני וניוהאם (14 ל- 1000 תושבים) וטאוור המלטס (12 ל- 1000 תושבים) ובפרברים הצפון-מזרחיים של פריז בסנט דניס (13 ל- 1000 תושבים)".
הכלכלן הצרפתי שארל גאב חזה לאחרונה כי בצרפת יהיה רוב מוסלמי עד שנת 2057 - והערכה זו אף לא התחשבה במספר המהגרים החדשים הצפויים להגיע.
בשבוע שעבר, הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה של בריטניה הודיעה כי מוחמד היה השנה השם הפופולרי ביותר שניתן לתינוקות שנולדו, ו"בפער ניכר" השם הפופולרי ביותר אם לוקחים בחשבון וריאציות שונות של איות השם". כך קורה גם בארבע הערים הגדולות בהולנד. בבירת נורבגיה, אוסלו, מוחמד הוא השם שנמצא במקום הראשון לא רק בקרב תינוקות נולדים אלא גם בקרב גברים בעיר באופן כללי. צריך להיות עיוור כדי לא להבין מהי המגמה: "זו הדמוגרפיה, טמבל!".
אין ספק שהאוכלוסיה באפריקה, הגדלה בקצב מהיר, תנסה להגיע לחופי אירופה העשירה והמזדקנת, שכבר מתחוללת בה מהפכה דמוגרפית. כדי לשמור על תרבותה, על אירופה לקבל החלטות מפוכחות, ולא רק לשעשע עצמה למוות. השאלה היא: האם אירופה תגן על גבולותיה ועל תרבותה לפני שתשקע?
ג'וליו מאוטי, עורך תרבות בעיתון Il Foglio הוא עיתונאי וסופר איטלקי.