Thursday, November 24, 2016

Euroislam.pl: „Islamizm to rak” uważa nowy doradca ds. bezpieczeństwa krajowego USA

24 listopada 2016

Typowany przez Donalda Trumpa na doradcę ds. bezpieczeństwa krajowego, generał Michael Flynn w sierpniu nazwał islamizm „złośliwym rakiem w ciele 1,7 miliarda ludzi”, który powinien zostać „wycięty”.
W swoim wystąąpieniu w Ahavath Torah Congregation wstanie Massachusetts Flynn powiedział, że „stoimy przed wyzwaniem ze strony nowego ‚izmu’, tak jak zmierzyliśmy się z nazizmem i faszyzmem, imperializmem i komunizmem”. „To jest islamizm, to jest złośliwy rak wewnątrz ciała 1,7 miliarda ludzi na tej planecie i powinien zostać wycięty”, podkreślił emerytowany generał.
Gen. Flynn nie miał dobrych stosunków z obecną administracją. Krytykował ostro działania prezydenta Baracka Obamy wobec islamskiego radykalizmu, pytając „czy robi to celowo czy jest on niekompetentny, a może jest muzułmaninem?” Twierdzi też, że dwa lata temu zwolniono go z Agencji Wywiadu Obrony z powodu tego, że był przeciwko radykalnemu islamowi i uważał, że Al-Kaida rozszerza swoje macki na całym świecie.
Komentatorzy sugerują, że ta nominacja może być odejściem od dotychczasowej polityki Białego Domu w relacjach ze światem islamu. (j)