Sunday, July 03, 2016

Douglas Murray, National Review: Większość gejów z Zachodu wypiera problem islamu

Aby przeczytać artykuł, prosze kliknąć tutaj:

http://euroislam.pl/wiekszosc-gejow-z-zachodu-wypiera-problem-islamu/

Większość gejów z Zachodu wypiera problem islamu

Douglas Murray
Największe zagrożenie praw oraz bezpieczeństwa osób o odmiennych orientacjach seksualnych nie pochodzi z prawicy.
W styczniu 2016 roku angielski „Gay Times” opublikował niezdrowo fascynujący artykuł. Po ostatnich atakach w Paryżu oraz po tym, jak ISIS zrzucało gejów z dachów budynków, autor zadał pytanie: „Czy islam sam w sobie jest prawdziwym zagrożeniem dla społeczności gejowskiej?”. Czytelnicy mogą nie być zaskoczeni następnym zdaniem: „Odpowiedź jest prosta. Nie”.
Zgodnie z artykułem (autorstwa Thomasa Linga), w islamie nie ma niczego, co powinno martwić gejów. Ale co w takim razie – zapytacie na pewno – z tradycją islamską? Co z Koranem? Na szczęście, „Gay Times” odpowiada na to pytanie, naciskając, że Koran „nie mówi zupełnie nic” o byciu homoseksualistą. Uff, czyli można przejść do artykułów o diecie i siłowni?
...
Pozostaje jeden większy problem. Co możemy zrobić? Jak chociażby zwrócić uwagę na islamską homofobię, żeby nie zostać nazwanym „islamofobem”? W końcu, co może być bardziej „islamofobiczne” niż krytykowanie podstawowych tekstów islamu, nauk założyciela ich religii oraz zachowania społeczeństw islamskich w dzisiejszym świecie? To problem podobny do islamskiego antysemityzmu. Jak Żyd może krytykować islamski antysemityzm, żeby nie zostać nazwanym „islamofobem”? Prosta odpowiedź jest taka, że nie jest to możliwe. Dlatego jedynym rozwiązaniem jest kłamstwo na temat tego, czego uczy islam i co myślą muzułmanie („Gay Times”) lub udawanie, że powszechna bigoteria zostanie pokonana tylko wtedy, kiedy pokonamy wszelką „bigoterię” we własnym sercu. To by pasowało islamistom.