Monday, June 27, 2016

Daniel Greenfield, Frontpage Magazine: Dlaczego islam jest brutalny

Aby przeczytać artykuł, prosze kliknąć tutaj:

http://euroislam.pl/dlaczego-islam-jest-brutalny/

Dlaczego islam jest brutalny

Daniel Greenfield
Nie można zaprzeczyć brutalności islamu. Dlaczego ten system jest pełen przemocy? Najczęściej udziela się tu odpowiedzi, która wskazuje na wersy Koranu wzywające do podboju i podporządkowania niemuzułmanów
...
Cywilizacja islamska traci równowagę, kiedy wychodzi poza swoje plemienne ograniczenia. Odzyskać ją można jedynie poprzez przemoc, skierowaną na zewnątrz lub do wewnątrz, na innych muzułmanów. Jej narzędzia rozwoju gospodarczego są ograniczone i znacznie utrudniają rozwój nowoczesnego społeczeństwa. Jest tak dlatego, że utrzymanie wewnętrznej hierarchii uważa się tu za ważniejsze od innowacji i postępu.
Brutalność islamu wynika z jego niestabilności. Przemoc jest jego jedynym narzędziem. Jego społeczeństwa wykorzystują swoje ograniczone zasoby, a następnie napadają na sąsiadów. Powtarzają tę strategię do momentu, w którym zostaną powstrzymane. Wówczas wyczerpana islamska cywilizacja przekształca się w spokojne społeczeństwo niewolnicze – zacofane, ale stabilne. Gdy takie społeczeństwo przeżyje wstrząs, skorupka pęka i cała procedura wojny, inwazji i wyczerpywania rozpoczyna się na nowo. Tego właśnie doświadczamy w chwili obecnej. Nie ma na ten problem prostej odpowiedzi.